• باغ رازهای بودا

باغ رازهای بودا

  (Secret Buddha Garden)   
  off the Airforce road towards the center of the island, Ko Samui, Thailand

نوشتن نظر


باغ رازهای بودا در دل تپه های سامویی پنهان است. در این باغ مجموعه ای غیر معمول از مجسمه های عجیب و باشکوه در دل گیاهان سرسبز قرار دارند. این باغ توسط یک کشاورز قدیمی به نام (Khun Nim Thongsuk) در سال 1976 میلادی بنا شده است و در آن مجسمه هایی از حیوانات و خدایان می توان مشاهده کرد. مجسمه خود کشاورز و پدربزرگ و مادربزرگ او نیز در بین مجسمه های باغ قرار دارد.

در تماشای این باغ نباید خیلی دنبال مفهوم مجسمه ها باشید زیرا خود مردم محلی نیز شاید خیلی ندانند دلیل ساخت این باغ چیست و شاید فقط یک سلیقه شخصی از یک کشاورز باشد و شاید رازهایی زیاد در دل آن نهان باشد ولی در هر صورت قدم زدن در دل محیط زیبای باغ و عکاسی با مجسمه ها و درختان زیبای باغ می تواند برای ساعاتی شما را سرگرم کند. در این باغ آبشارهای کوچک و زیبایی نیز وجود دارند.

برای بازدید از این باغ بهتر است کفش خوبی داشته باشید چون هم پیاده روی زیادی خواهید داشت و هم ممکن است مسیر در بعضی قسمت ها لغزنده باشد.

باغ رازهای بودا دارای سرویس بهداشتی و یک فروشگاه نیز است و در قسمتی از آن نوازندگانی بازدید کنندگان را سرگرم می کنند. توصیه می شود برنامه بازدید از این باغ را در روز قرار دهید زیرا بخشی از زیبایی باغ انعکاس نور آفتاب از دل شاخ و برگ درختان است. معمولا تورهایی در سامویی هستند که تور یک روزه بازدید از این باغ را ارائه می دهند که البته تمام روز در این باغ نیستید و در همان اطراف باغ مکان های دیدنی دیگری را نیز به شما نشان می دهند.

برای ورود به این باغ باید بلیط تهیه نمایید. در سال 1393 قیمت بلیط ورودیه باغ برای هر نفر 80 بات می باشد.

نمایش بیشتر