• موزه المپیک
  • موزه المپیک
  • موزه المپیک
  • موزه المپیک

موزه المپیک

  (The Olympic Museum)   

نوشتن نظر


موزه المپیک در لوزان سوئیس، محل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی و موقت در زمینه ورزش و جنبش المپیک است. این موزه با بیش از 10000 اثر، بزرگ‌ترین آرشیو بازی‌های المپیک در جهان و یکی از مکان‌های توریستی مهم در لوزان است که سالانه بیش از 250000 بازدیدکننده از آن دیدن می‌کنند.

موزه و پارک المپیک در منطقه Ouchy در جنوب لوزان قرار گرفته است. مقر کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) نیز در Vidy، در غرب منطقه Ouchy قرار دارد. موزه المپیک در 23 ژوئن سال 1993 تأسیس شد. معمار مکزیکی، پدرو رامیرز وازکز، عضو کمیته بین‌المللی المپیک، و ژان پیر کاهن، مسئول این پروژه بودند. بعدها، پس از 23 ماه بازسازی در بین سال‌های 2012 و 2013، موزه المپیک در 21 دسامبر 2013 بازگشایی شد. طی دوران بازسازی ساختمان موزه، نمایشگاه موقتی در یک قایق در مقابل پارک المپیک برگزار شد. طی عملیات بازسازی، مساحت موزه از 2000 مترمربع در سال 2011 به 3000 مترمربع در سال 2013 افزایش یافت.

موزه المپیک شامل نمایشگاهی بسیار تعاملی و آموزنده است. نمایشگاه دائمی با 3 موضوع اصلی در 3 طبقه مجزا سازماندهی شده است: المپیک جهانی، بازی‌های المپیک و روح المپیک. بازدید از طبقه سوم آغاز می‌شود؛ جایی که در آن بازدیدکنندگان از تاریخ بازی‌های المپیک باستان و تولد دوباره بازی‌های مدرن در قرن 19 دیدن می‌کنند. در اینجا شاهد مشعل‌های مختلف المپیک، و همچنین یک ویدئوی مستند از لحظات بزرگ تاریخ آغاز این مراسم خواهید بود.

نمایش بیشتر