• باغ موزه دفاع مقدس
 • باغ موزه دفاع مقدس
 • باغ موزه دفاع مقدس
 • باغ موزه دفاع مقدس

باغ موزه دفاع مقدس

  میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - انتهای خیابان سرو - روبروی پارک طالقانی
  021-88657026

نوشتن نظر


باغ موزه دفاع مقدس در نزدیکی پارک طالقانی و متروی حقانی قرار دارد. دسترسی به این موزه هم از سمت اتوبان حقانی و هم از سمت اتوبان همت امکان پذیر می باشد. در محوطه باز این باغ موزه، انواع تانک و ضدهوایی و هواپیما و کشتی و ... قرار دارد که می توانید از نزدیک آنها را مشاهده کرده و توضیحاتش را خوانده و در کنارش عکس بگیرید.

محوطه باز این باغ موزه فضای بزرگی است که می توانید فارغ از بازدید از موزه، در آن قدم زده و از فضای زیبای آن لذت ببرید.

موزه اصلی که یک موزه رویدادی است و متفاوت از موزه‌هایی است که صرفا بناها و اشیای تاریخی را به نمایش می‌گذارند، از 7 تالار تشکیل شده است.

اینجا آستانه ای است برای ورود به تالارهای هفت گانه. جایی برای واردشدن به دالان تاریخ پر فراز و نشیب که با مبارزات مردم از دهه 30 آغاز می شود. اینجا روایت گر روزگاری است که در آن، مردم علیه نظام شاهنشاهی قیام کردند تا از ولی و رهبر خود حمایت و تبعیت کنند. اینجا حرف از تظاهرات است.حرف از شب نامه هایی است که در آن استبداد بر ملا می شد. اینجا یکسر و یکصدا  شعار الله اکبر را می شنوی که در سالهای منتهی به انقلاب شکوهمند اسلامی آسمان  ایران را پر میکند.

این تالار به اتفاقات قبل از شروع جنگ تحمیلی و شروع جنگ تحمیلی می پردازد

اوضاع کشور بعد از حیرت ناشی از آغاز جنگ و تجاوز چندان خوب نبود. مردم بسیج شدند تا از مرزهای کشورشان دفاع کنند. در این تالار به نقش رهبری امام خمینی در انسجام دفاعی کشور و اقدامات مردم در سالهای ابتدایی جنگ می پردازد.

بعد از دفاعی که از ایران صورت گرفت،حالا وقت این بود که جوانان ایران قدرت خود را به دشمن متجاوز ثابت کنند.قدرتی که با مقابله نشان داده می شد تا کشور به آرامش لازم برسد. با  ادامه جنگ و گذر از بهت و غافلگیری های اولیه، نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم به تدریج روحیه خود را به دست آورده و بر وضعیت پیش آمده مسلط شدند.حالت انفعال آغازین به سرعت از بین رفت و ابتکار عمل به دست رزمندگان اسلام افتاد. فرایند مهندسی جنگ و طراحی عملیات و ملزومات فنی و پشتیبانی آن آغاز شد و عملا شرایط به سمتی رفت که ایران توانست نبض جنگ را به دست بگیرد.

شهدا، جانبازان، مفقودالاثرها، آزادگان و ... بخش های مختلف این تالار است.

این تالار به وقایع منجر به پیروزی ایران در جنگ تحمیلی و ایام پس از پیروزی می پردازد.

این تالار در بالاترین بخش موزه قرار دارد و به رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و سال های پس از آن می پردازد.

دیگر قسمت های مجموعه باغ موزه دفاع مقدس شامل سراسرنمای مقاومت خرمشهر، مسجد جامع خرمشهر، تالار پروانه ها، باغ دره، فروشگاه، رستوران، مزار شهدای گمنام و ... می باشد.

نمایش بیشتر
 • امکانات

 • رستوران  فروشگاه  جای پارک 
 • اطلاعات ضروری

 • همه روزه : 10 صبح تا 6 عصر
مکانهای پیشنهادی
فودت کورت
رستوران
رستوران فرنگی
کافی شاپ
جاذبه تفریحی
جاذبه مذهبی
جاذبه تاریخی
جاذبه طبیعت گردی
جاذبه گردشگری
مجتمع تجاری
هتل ها
هتل های آپارتمانی
رستوران ها
مراکز خرید
جگرکی
فست فودی
آب میوه و بستنی
شهرها
آش و حلیمی
نان و کبابی
بازار
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * در برخی شب ها در کنار استخر بزرگ این مجموعه، نمایش لیزر شو با موضوع دفاع مقدس و بر روی دیوارهای مسجد جامع نورنمای سه بعدی برگزار می شود که می توانید با تماس با روابط عمومی مجموعه از زمان برگزاری آنها مطلع شوید.

  * در طبقه زیرین موزه، محلی برای نگهداری کودکان قرار دارد که شما می توانید کودک خود را به آنها سپرده و با خیال راحت به بازدید از موزه بپردازید.