• پارک ودنخا
  • پارک ودنخا

پارک ودنخا

  (All-Russian Exhibition Center)   
  Prospekt Mira, 119, Moskva, Russia, 129223

نوشتن نظر


یکی از بزرگترین مکان های فرهنگی روسیه در مسکو پارکی است که به ودنخا مشهور است. این نمایشگاه و پارک زیبا و بزرگ در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی ایستگاه مترو به همین نام قرار دارد. حروف (V.D.N.Kh) خلاصه ی کلمات روسی نمایشگاه دستاورد های اقتصادی اتحاد شوروی است. سالن های نمایشگاه پس از فروپاشی شوروی در اختیار شرکت های تجاری قرار گرفت.

این محل در سال ۱۹۳۹ با عنوان نمایشگاه سراسری کشاورزی گشایش یافت . در دوران جنگ نمایشگاه تعطیل و در سال ۱۹۵۴ یعنی ده سال پس از جنگ مجدداً بازگشایی گردید. در سال ۱۹۵۹ این نمایشگاه از انحصار محصولات کشاورزی خارج و به محصولات تولیدی اختصاص یافت . هر یک از جمهوری های شوروی سابق برای خود سالن مخصوص داشتند . همچنین سالن‌ هایی به علوم و فناوری‌های مختلف اختصاص یافت.

ودنخا دارای ساختمان ها، مجسمه ها و دیگر نمودهای معماری بسیار زیبا است. محوطه ی نمایشگاه آن قدر بزرگ است که تماشای تمام بخش ها در یک روز میسر نیست. دریاچه ی مصنوعی ، میدان ویژه ی نمایش و مسابقه ی حیوانات اهلی، چند شهر بازی، گل خانه و غیره از دیگر دیدنی های این محل است. در بسیاری از جشن ها و روزهای شادی در این محل مراسم های متعدد برگزار می شود.

یکی دیگر از دیدنی های این منطقه مجسمه ی بزرگی است که در میدان مجاور ودنخا نصب شده است که زن دهقان و مرد کارگر روسی را نشان می دهد که یک نماد کمونیستی است.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات :

    * این پارک در مجاورت هتل بین المللی کاسموز قرار دارد.