• موزه و خانه سفال

موزه و خانه سفال

  (Pottery House and Museum)   
  خیابان شمس تبریزی-روبروی ایستگاه گرو-کوچه ی صرافلار-کوچه ی شهید نوروزی- پلاک100-موزه ی زنده ی سفال
  تلفن

نوشتن نظر


این بنای زیبا و قدیمی جزو آلبوم خانه های تاریخی تبریز می باشد که تاریخ بنای آن به دوره قاجاریه و پهلوی بر می گردد. بنا شامل یک زیر زمین و یک طبقه فوقانی می باشد که با معماری زیبا و اصیل ایرانی زیبایی خاصی به خود گرفته است ، نمای اصلی بنا دارای ایوان می باشد که بر روی دو ستون استوار شده است و با گچبری های زیبایی تزیین شده است.

در چند سال اخیر این بنا توسط سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان خریداری شد و پس از مرمت و بازسازی به مرکز آموزش هنرآموزان و تجمع هنرمندان رشته سفالگری تبدیل و از سال 1374 نیز بعنوان نمایشگاه و خانه سفال در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت .

 این خانه - موزه شامل سه بخش نمایشگاه، آموزش و فروشگاه می باشد که دربخش نمایشگاه شما می توانید آثار استاد عباس قابچی، استاد احمد قابچی و استاد فریده تطهیری مقدم و بهترین آثار هنرمندان و هنرجویان سفالگر استان آذربایجان شرقی را مشاهده نمایید.

در طول سال مراسم های گوناگونی در این خانه - موزه برگزار می شود که مهمترین های آنها "نمایشگاه سفره های نوروزی" است که همه ساله از آخراسفندتا13فروردین برگزار می شود و دیگری "مراسم سالروزگشایش موزه ی زنده ی سفال" است که همه ساله دردهم شهریورماه برگزار می شود.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات ضروری

  • همه روزه از ساعت : : 9:30 الی 16:30