• خیابان نفسکی
 • خیابان نفسکی
 • خیابان نفسکی

خیابان نفسکی

  (Nevsky Prospect)   

نوشتن نظر


خیابان نفسکی اصلی ترین خیابان شهر سنت پترزبورگ است که بخش اعظم جاذبه های شهر در آن قرار دارند. طول این خیابان 4 کیلومتر است و امتداد آن از میدان الکساندر نفسکی تا میدان آدمیرالتی می باشد.

در طول مسیر این خیابان سه تا راه آبی وجود دارد که اطراف آنها مملو از کافه و رستوران است و شما می توانید ساعت ها در کنار این راه های آبی نشسته و از دیدنی های اطراف لذت ببرید.

البته به جز اطراف راه های آبی در سرتاسر این خیابان انواع فست فود و مرکز خرید و ... وجود دارد.

نمایش بیشتر
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * ایستگاه متروی میدان الکساندر نفسکی در ابتدای این خیابان قرار دارد. این ایستگاه مترو هم از طریق خط نارنجی و هم از طریق خط سبز متروی این شهر قابل دسترسی می باشد.

  * ایستگاه متروی آدمیرالتسکایای که در خط بنفش متروی سنت پترزبورگ قرار دارد نیز در انتهای این خیابان قرار دارد.

  * شما برای طی کردن مسیر این خیابان هم می توانید قدم زدن را انتخاب کنید و هم می توانید از اتوبوس استفاده کنید. فقط هنگام سوار شدن به اتوبوس متطمئن شوید که آن اتوبوس تا انتهای خیابان می رود زیرا برخی اتوبوس ها وارد خیابان های فرعی می شوند.

  * برند Lush که از معروفترین برندهای صابون و لوسیون و مواد بهداشتی در سطح جهان می باشد، فروشگاهی در این خیابان دارد. اگر از سمت میدان الکساندر نفسکی حرکت خود را شروع کنید پس از حدود 2 کیلومتر (نرسیده به نهر آبی دوم) می توانید این فروشگاه را در سمت راست خیابان پیدا کنید.

  * از دیگر فروشگاه های معروف این خیابان می توان چای فروشی اونتسیا (Untsiya) را نام برد که بیش از 200 سال قدمت دارد و بیش از 250 نوع چای مختلف را به فروش می رساند. این فروشگاه در نزدیکی میدان الکساندر نفسکی و در سمت چپ خیابان قرار دارد. یادتون باشه برای پیدا کردن این فروشگاه دنبال تابلوی Untsiya به زبان انگلیسی نباشید. تابلوی این مغازه به زبان روسی و به شکل Унция می باشد.

 • نمای بیرونی فروشگاه Lush

  تصویری از موقعیت فروشگاه Lush روی نقشه

  نمای داخلی فروشگاه Untsiya

  تصویری از موقعیت فروشگاه Untsiya روی نقشه