• مجتمع تجاری آرمان
  • مجتمع تجاری آرمان
  • مجتمع تجاری آرمان
  • مجتمع تجاری آرمان

مجتمع تجاری آرمان

  (Arman Shopping center)   
  مشهد مقدس ، خیابان نواب صفوی ، پانصد متری حرم مطهر

نوشتن نظر


یکی از بزرگترین و مدرنترین مجتمع های تجاری، تفریحی و اقامتی مشهد مقدس می باشد. ورودی این مجتمع به گونه ای طراحی شده که در عین رعایت انسجام کلی، هر کاربری به صورتی مستقل به مراجعان و میهمانان خدمت می رساند. دربخش تجاری علاوه بر ایجاد تسهیلات خرید شامل یک تفرجگاه مرکزی (Void) نیز می باشد که زینت این مجموعه به شمار می آید. در این تفرجگاه علاوه بر جاذبه های بصری ویژه،خدماتی از قبیل کافی شاپ، فضاهای بازی کودکان و قضای سرگرمی بزرگسالان را فراهم آورده است. صخره ای عظیم همراه با آبشارها، باغچه ها و گیاهان نمادی از بازگشت طبیعت به معماری را در این تفرجگاه تداعی می نماید. از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشماندازی زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن است بنحوی که به اقصی نقاط شهر دسترسی آسان فراهم گردیده است.

چیزی که باعث شده مجتمع تجاری آرمان در ایران  بی نظیر و منحصر بفرد باشد وجود تفرجگاه به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع  که تلفیقی از معماری، مجسمه سازی، نقش برجسته و طبیعت بومی خراسان می باشد که هریک از تندیس ها و مجسمه های آن دارای مفاهیمی فلسفی، شاعرانه و سمبلی از اخلاقیات و عرفان ایرانی می باشند.

تفرجگاه نمادی از طبیعت صخره، ابر، آبشار، باران و برکه می باشد که ابرهای آن با بارش باران نزول رحمت الهی را تداعی نموده و هوایی مرطوب در محیط ایجاد می کند که حس طبیعت واقعی را به مراجعه کنندگان می دهد.

آبشار اصلی تفرجگاه به ارتفاع۱۴ متر و به عرض ۶ متر می باشد که در کنار آن تعداد ۱۱ آبشار کوچک که از لابه های صخره ها و دست مجسمه جاری است.


نمایش بیشتر
  • امکانات

  • جای پارک  کافی شاپ  رستوران  امکانات ویژه کودکان 
مکانهای پیشنهادی
رستوران
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه تفریحی
جاذبه گردشگری
جاذبه طبیعت گردی
غذای محلی
مناسبت ها
هتل ها
هتل های آپارتمانی
  • دانستنی های مفید

  • نکات : بخش تجاری مجتمع تجاری، اقامتی- مسکونی آرمان دارا بودن  ۳ ورودی می باشد. ورودی اصلی در جنوب مجتمع و حاشیه خیابان نواب صفوی ، ورودی دوم در شمال و ورودیی سوم در شرق مجتمع واقع شده اند و واحدهای تجاری در سه طبقه ۱- ، همکف و ۱+ با ترکیب مطالعه شده ای به سه بخش، یعنی ۳۴۴ باب مغازه، ۶۳ ویترین و ۲۲ کیوسک تقسیم بندی میشود.در مجموع به مساحت ۲۴۳۴۲ متر مربع می باشد.