• پیست اسکی دبی
  • پیست اسکی دبی
  • پیست اسکی دبی
  • پیست اسکی دبی
  • پیست اسکی دبی
  • پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

  (Ski Dubai)   

نوشتن نظر


پیست اسکی دبی، اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاورمیانه می باشد که در قلب بیابانهای دبی در سپتامپر 2005 ساخته شده است. پیست اسکی دبی توسط شرکت مجید آل فاطیم از ثروتمدان دبی اداره می شود. فضای پیست اسکی دبی 22500 متر مربع بوده که حداکثر ارتفاع آن 85 متر و پهنای آن 80 متر می باشد که البته این فضا برای اسکی بوده و قابلیت پذایرائی از 1500 اسکی باز را نیز دارد. در صورتی که صرفاً تمایل به استفاده از یک محیط برفی و سرد را در گرمای 50 درجه دبی دارید، می توانید از فضای3000 متر مربعی پارک برفی استفاده نمائید.

پیست اسکی دبی دارای 5 دور با ارتفاع و شیب متفاوت بوده که طولانی‌ترین دور ‌آن، 400 متر با سقوطی بیش از 60 متر می‌باشد. شما می توانید مهارتهای خود را در اولین پیست اسکی بلند سرپوشیده جهان – پیست اسکی دبی – آزمایش کنید یا شیبهای‌ آرام مبتدی را دور بزنید. اسکی‌ بازها و اسنو‌بورد سواران در کلیه سطوح مهارتی از این شیبهای‌ گوناگون لذت خواهند برد و اسنو‌‌بورد سواران همچنین می‌توانند پرشهای‌ خود را در منطقه سبک آزاد تمرین کنند. در پیست اسکی دبی، اسکی بازها نباید نگران لباس یا تجهیزات اسکی باشند؛ چرا که در پیست اسکی دبی، همه چیز در نظر گرفته شده است و مکان استفاده از لباس زمستانی و تجهیزات اسکی و اسنو‌بورد برای میهمانان وجود دارد. آنها می توانند به پایین شیب منتقل شوند و تله کابین چهارگانه و یدک‌کش ها سریعاً میهمانان را برای دور بعدی به بالا منتقل می کنند.

در این پارک امکاناتی مانند لوازم مجهز اسکی،لباس اسکی،چوبدستی،چوب اسکی،کلاه ایمنی،کفش اسکی ،رستوران و کافه رستوران که انواع غذاهای بین المللی ،نوشیدنی و فست فود را ارائه میکنند.همچنین در وسط شیب اسکی پذیرایی وجود دارد. اتاقهای خصوصی برای نگهداری از کودکان ، فروشگاه خرده‌ فروشی انحصاری ،کافه سنت‌ موریتس‌ و کافه آوالانچه‌، تله کابین چهارگانه یدک‌کش و قالیچه‌های پرنده ، در این پیست آموزش اسکی و اسنو برد وجود دارد.

از پیست اسکی دبی به عنوان بزرگ ترین یخچال دنیا نیز نام برده می شود که دارای پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده دنیا بوده و از طریق تکنیک های شگفت انگیز و مدرن مهندسی و با استفاده از یک ترکیب شیمیایی تولید برف صورت می گیرد.برف پاش های تعبیه شده روی سقف این مجموعه همه کاره است بطوریکه ۲۷ آب پاش مهی قطرات ریز آب را در هوا پاشیده و سپس ذرات ریز یخ بیرون میریزند و این ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد که این پیست را تبدیل به مهم ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی دبی کرده است .

روزانه ۳۰ تن برف در این مجموعه تولید می شود که صبح ها قبل از باز شدن درب مجموعه ، برف روب ها سطح برف ها را صاف و تمیز کرده و سپس درب مجموعه به روی علاقه مندان و مسافران تور دبی و جهان گردان باز می شود.

نمایش بیشتر
  • امکانات

  • رستوران  فروشگاه