باتومی نگین درخشان دریای سیاه

باتومی مقصدی تفریحی است و مناسب گردشگرانی است که می خواهند سفری آرام را در کنار طبیعت، جنگل و دریا تجربه کنند. در باتومی علاوه بر گشت و گذار در خود شهر، می توانید خودرویی کرایه کرده و جاده های کوهستانی اطراف شهر را نیز سیاحت کنید.

شهر باتومی مرکز استان آجارستان، شهری ساحلی در غرب گرجستان است که علاوه بر جذب گردشگران خارجی، یکی از مراکز مهم در جذب گردشگر گرجی نیز به حساب می آید. گرجستان باتومی را به عنوان شهری ساحلی در خود جای داده است. نزدیکی این شهر ساحلی با مرز ترکیه باعث شده که گردشگران ایرانی با خودرو شخصی خود از طریق مرز بازرگان به باتومی سفر کنند. باتومی مقصدی تفریحی و بسیار سرزنده است و مناسب گردشگرانی است که می خواهند سفری آرام را در کنار طبیعت، جنگل و دریا تجربه کنند. به خاطر جاهای دیدنی باتومی است که تور باتومی بسیار پر رونق می باشد. علاوه بر گشت و گذار در خود شهر، می توانید خودرویی کرایه کرده و جاده های کوهستانی اطراف شهر را نیز سیاحت کنید. علاوه بر طبیعت زیبا، معماری بسیار زیبای شهر باتومی گرجستان آنرا به مکانی زیبا و مدرن تبدیل نموده است.

باتومی یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است که با توجه به مستندات تاریخی، قدمت آن به قرن چهارم پیش از میلاد برمی گردد. به این علت قرارگرفتن این شهر در نواحی ساحلی دریای سیاه، باتومی از همان ابتدا به عنوان قطب اقتصادی مورد توجه بوده است و امروزه نیز با دارا بودن یکی از بنادر مهم منطقه از اهمیت اقتصادی بالایی برای گرجستان برخوردار است. اما چیزی که بیش از هرچیز گردشگران را به این منطقه جذب می کند، طبیعت زیبا و معماری مدرن شهری آن است. این تلفیق طبیعت و معماری فضایی را مانند شهری پر جاذبه اروپایی به وجود آورده و این امکان را به گردشگران می دهند تا با هزینه بسیار کمتر نسبت به مقاصد برتر اروپایی از امکانات تفریحی و مکان های دیدنی گرجستان نهایت استفاده را ببرند.


نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : 0422
  • جهت قبله : 5 درجه از جنوب به سمت غرب
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۱۲۲٫۵۰۰ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • منطقه زمانی : +4
  • مساحت : ۱٬۹۳۷ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 05:26
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 06:58
اوقات شرعی   اذان ظهر 13:07
اوقات شرعی   غروب آفتاب 19:16
اوقات شرعی   اذان مغرب 19:36
مکانهای پیشنهادی
سوغاتی
مکانهای مشابه
  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : بهترین زمان برای سفر به باتومی از ماه جولای تا سپتامبر است. در ماه جولای هوا نسبتا گرم است و گرمای هوا، امکان استفاده از مناطق زیبای ساحلی را مهیا می کند. اگر دمای نسبتا خنک تری را ترجیح می دهید می توانید ماه سپتامبر را برای سفر انتخاب کنید. هوای خنک این ماه امکان گشت و گذار بیشتری را در شهر فراهم می کند. شهر باتومی دارای زمستان سردی است که دما به چندین درجه زیر صفر می رسد، پس شاید بهتر باشد که فکر رفتن به این شهر را در فصل زمستان از ذهن خود بیرون کنید.