آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. شاید آتن جذاب ترین و مشهورترین شهر در دنیا نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشمان خود خواهید دید.

آتن زادگاه بازی های المپیکی است که بیشتر از 100 سال پیش برگزار می شده و امروزه بصورت بازی های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال 2004 سرانجام بازی های المپیک به این شهر بازگشت و هنگامی که این خبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری عظیمی شد. این امر شامل اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند ساخت فرودگاهی در آتن مجهز به جدیدترین تکنولوژی، ساخت ساختمان های المپیک و کاشت تعداد زیادی درخت و نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید. آتن همچنین به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال 1839 برای ملکه امیلیا ساخته شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه کند. امروزه در بسیاری از خیابان ها و میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.

صنعت توریسم اکنون به بخش جدایی ناپذیر آتن تبدیل شده است و سازمان ملی توریستی یونان 2 مرکز رسمی ارائۀ اطلاعات توریستی در شهر دارد که یکی در محلۀ Syntagma و دیگری در سالن ورودی فرودگاه مستقر شده اند. بهتر است یک کپی رایگان از بروشور " آتن و اتاکا " و جدول ساعات کار وسایل حمل و نقل عمومی و نیز نقشۀ شهر را از این مراکز تهیه کنید.

یکی از بهترین راه های لذت بردن از تابستان آتن این است که روزهای خود را مانند آتنی های محلی بگذرانید. یعنی صبح زود بیدار شوید، صبحی پرمشغله داشته باشید (مثلا به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) و سپس در هوای گرم روز از خوابی عمیق، طولانی و دلپذیر لذت برید و شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی هستند و رستوران ها، کافه ها و سرگرمی های عالی و بی شماری در داخل و مرکز این منطقه موجودند.

شهر آتن مناظر تاریخی و توریست پسند بسیار زیادی دارد که اکثرا در سرتاسر جهان شناخته شده اند. برخی از این اماکن مورد توجه عبارتند از: Agora – یک زمین که بقایای یک ساختمان تخریب شدۀ رومی است که توسط امپراطوران رومی بنا شده بوده؛ مقبرۀ زئوس – حدود 1.500 سال پیش برای عبادت خدای یونانی زئوس ساخته شد؛ طاق Hadrian - در اصل دروازۀ شهر بوده که مناطق رومی را به شهر اصلی آتن مرتبط می ساخته؛ و تئاتر شگفت انگیز Dionysos – قدیمی ترین تئاتر جهان است که در طی سالها بسیاری از معروف ترین و سرشناس ترین نمایش نامه های جهان در آن اجرا شده اند. همچنین وقتی توریست ها از موزه های درجه یک شهر بازدید می کنند، اطلاعات تاریخی فراوانی در مورد آتن به آنها ارائه می شود. از جمله بهترین مکان های دریافت این اطلاعات فرهنگی، موزۀ فوق العادۀ ملی تاریخی است که با نمایش مجموعه ای از اشیاء ، تاریخ یونان را بازگو می کند؛ و نیز موزۀ ملی باستان شناسی که دربر دارندۀ پیکره ها و ظروف می باشد و گالری ملی هنر که نمایانگر تعداد زیادی آثار هنری می باشد.

نمایش بیشتر
 • اطلاعات عمومی

 • جهت قبله : 44 درجه از جنوب به سمت شرق
 • مرکز استان 
 • پیش شماره تلفن : 30
 • نقشه متروی آتن

 • اطلاعات مردم شناسی

 • جمعیت : حدود ۳٬۷۵۲٬۹۷۳ نفر
 • اطلاعات جغرافیایی

 • منطقه زمانی : 3
 • مساحت : ۴٬۰۱۳٬۳۶۸ کیلومتر مربع

ساعت به وقت محلی :

اوقات شرعی   اذان صبح 05:43
اوقات شرعی   طلوع آفتاب 07:10
اوقات شرعی   اذان ظهر 13:19
اوقات شرعی   غروب آفتاب 19:27
اوقات شرعی   اذان مغرب 19:45
مکانهای مشابه
 • اطلاعات تکمیلی

 • بهترین زمان سفر : بهار و اواخر پاییز به دلیل هوای بسیار خنک و مطبوعی که دارند، بهترین زمان برای بازدید از آتن محسوب می شوند. تابستان بسیار گرم و خشک است و زمستان هم به دلیل سرما و بارش برف و باران، طرفداران چندانی ندارد. البته در زمستان می توانید خود را از شر شلوغی آتن خلاص کنید و از آرامش شهر لذت ببرید. تابستان آتن نیز با برگزاری جشنواره ها و رویدادهای جالب همراه است که سفر جهانگردان را لذت بخش تر می کند. پس با برنامه ریزی مناسبی می توانید از جاذبه های دیدنی آتن با لذت بیشتر بازدید نمایید.