• موزه مدرن استانبول
  • موزه مدرن استانبول
  • موزه مدرن استانبول

موزه مدرن استانبول

  (Istanbul Modern Art Museum)   
  Meclis-i Mebusan Cad., 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

نوشتن نظر


اگر مایلید با مردم کشور ترکیه بیش از پیش آشنا شوید توصیه میکنم حتما بازدید از موزه های استانبول و خصوصا موزه مدرن را در برنامه خود قرار دهید . موزه هنر مدرن استانبول از پربازدیدترین موزه های شهر است که بیانگر هنر و فرهنگ امروزی مردم ترکیه است . این موزه در حقیقت اولین موزه‌ی خصوصی است که به منظور نمایش هنرهای مدرن معاصر ساخته شده است . 

یکی از این اماکن دیدنی ، موزه هنر مدرن استانبول است . موزه مدرن در استانبول در واقع انباری ست در سواحل بسفر و در منطقه کاراکوی که نمایانگر نقاشی مدرن ، مجسمه سازی ، عکاسی و دیگر نسخه های هنری است که توانسته در رسانه های ترکیه و حتی در مقیاس جهانی شهرت بسیاری کسب کند . موزه‌ی هنرهای مدرن استانبول در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع در سال ۲۰۰۴ در بی‌اوغلوی استانبول ، برای نمایش آثار هنرمندان تاریخ معاصر ترکیه افتتاح شد و در سال‌های اخیر پنج مجموعه‌ی دائمی و چندین مجموعه‌ی خصوصی در این نمایشگاه دائمی در معرض دید عموم قرار گرفته‌است .

موزه هنرهای مدرن استانبول بر آن است با رویکردی جهانی به جمع آوری ، نگهداری ، طبقه بندی و به نمایش گذاشتن آثار هنری مدرن و معاصر پرداخته و این آثار را در دسترس علاقه مندان و دوستداران هنر قرار دهد . به عنوان بخشی از تعهد این مجموعه مبنی بر به اشتراک گذاردن خلاقیت هنری ترکیه با طیف وسیعی از مخاطبین و ترویج هویت فرهنگی ترکیه در فضای بین المللی هنر ، موزه هنرهای مدرن استانبول میزبان آرایه وسیعی از آثار میان رشته ای  (interdisciplinary ) هنری است . این موزه علاوه بر گالری های نمایشگاهی موقت و دائمی ، گالری عکاسی و اختصاص فضایی جهت برنامه های آموزشی و اجتماعی ، دارای سینما، رستوران ، فروشگاه  و کتابخانه ای وسیع می باشد .


نمایش بیشتر