گرانادا شهری کوچک در جنوب اسپانیاست.گرانادا شهر افسانه‌های کولیان، شهر آوازهای کهنه ،  خیلی‌ها گرانادا را به خاطر وجود دانشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مراکز فرهنگی متعددش، ارزشمندترین شهر توریستی اسپانیا می‌دانند.

این شهر تا سال ۱۴۹۲ در دست مسلمانان اندلس بود.

برای گشت و گذار داخل شهر، بیشتر جاهای دیدنی را می‌توان از مرکز شهر پیاده رفت. الحمرا مشهورترین بنای دیدنی گرانادا، کاخ و قلعه‌ای است متعلق به سلطان نصرید که بر فراز تپه‌ای قرار گرفته و سکونت‌گاه پادشاه بوده و در طول سالیان نیز فرمانروایان بسیاری را به خود دیده است. در این مجموعه، موزه‌ی الحمرا که آثار تاریخی شهر گرانادا را در بر گرفته و موزه‌ی هنرهای زیبای گرانادا که شامل آثار تحسین‌برانگیزی از هنر اعراب و اسپانیا می‌شود هم وجود دارند. نام باغ‌های انبوهی که تا کاخ الحمرا کشیده شده، خنرالفیه است که در واقع محلی برای استراحت پادشاهان بوده است. این مجموعه از خنرالیفه تا الحمرا، در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده و یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های توریستی اسپانیا به شمار می‌رود. آلبایسین محله‌ی باستانی گرانادا نیز در غرب این تپه قرار گرفته و پیاده‌روی در کوچه‌های آن، غذا خوردن در یکی از کافه‌هایی که بیرونش صندلی چیده‌اند و یا خریدکردن در یکی از مغازه‌هایش می‌تواند خوش‌گذرانی ساده و دل‌چسبی باشد. آلبایسین هم از میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود و طرفدار زیاد دارد.
کلیسای جامع گرانادا یا همان کاتدرال هم با این منطقه فاصله‌ی چندانی ندارد. کلیسای جامع، بعد از پیروزی پادشاهان کاتولیک در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و مقر فرمانروایی بر تمام گرانادا بوده است. بناها و ساختمان‌های کاتدرال که در طول تاریخ چندباری تخریب و بازسازی شده‌اند، مجسمه‌ها و پیکره‌هایی از پادشاهان اسپانیا را در خود نگه می‌دارند که دیدن آن‌ها باید جالب باشد.

نمایش بیشتر
  • اطلاعات عمومی

  • پیش شماره تلفن : (۳۴)+
  • اطلاعات مردم شناسی

  • جمعیت : حدود ۲۳۷٬۹۲۹ نفر
  • اطلاعات جغرافیایی

  • مساحت : ۸۸ کیلومتر مربع
مکانهای پیشنهادی
غذای محلی
مناسبت ها
  • دانستنی های مفید

  • نکات : تقریباً هر روز از تمام شهرهای اسپانیا پروازهایی به فرودگاه گرانادا انجام می‌گیرد. فرودگاه گرانادا دوازده کیلومتری با مرکز شهر فاصله دارد و این مسیر را می‌توان با تاکسی و یا اتوبوس طی کرد. هزینه‌ی تاکسی نسبتاً گران است، ولی اتوبوس‌ها ارزان‌تر هستند و هر یک ساعت یک بار از فرودگاه حرکت می‌کنند و تازه، یک ساعت بیشتر طول نمی‌کشد که به آخرین ایستگاه‌شان در میدان کنگرسوس برسند. علاوه بر هواپیما، با اتوبوس و قطار هم می‌توان از شهرهای دیگر اسپانیا به گرانادا سفر کرد.


  • اطلاعات تکمیلی

  • بهترین زمان سفر : آب و هوای معتدل گرانادا، آن را به ییلاقی تابستانی در بین دیگر شهرهای جنوب اسپانیا و آندلوس تبدیل کرده. شب‌های خنک تابستان‌ها با توجه به این‌که حدوداً یک ساعت با ساحل دریا فاصله دارد، مسافران زیادی را از شهرهای اطراف به این شهر می‌کشاند ولی هنوز هم پرطرفدارترین فصل سفر بین توریست‌ها بهار و پاییز است که نه هوا خیلی گرم می‌شود و نه خیلی سرد.