• برج مخابراتی سی‌ان

برج مخابراتی سی‌ان

  (CN tower)   

نوشتن نظر


در میان ابر‌ها قدم بزنید بدون شک نام «برج سی‌ان» در تمام لیست‌های گردشگری شهر تورنتو به چشم می‌خورد. آسانسور شیشه‌ای شما را به بلندای تورنتو می‌برد و از آن بالا می‌توانید آبشار زیبای نیاگارا را ببینید و در رستوران لوکس آن شام خود را میل کنید.

ارتفاع این برج که در مرکز شهر تورنتو و در کنار دریاچه انتاریو قرار دارد، 553 متر می باشد و در بین سال های 1972 الی 1976 ساخته شده است.

این برج در حال حاضر پس از برج خلیفه دبی، دومین برج بلند جهان می باشد که البته در صورت تحقق وعده عربستان مبنی بر ساخت بزرگترین برج جهان در شهر جده با ارتفاع بیش از 1 کیلومتر، این برج سومین برج بلند جهان خواهد شد.

برای بالا رفتن از این برج متناسب به میزان طبقانی که می خواهید بالا بروید باید بلیط خریداری نمایید. معمولا بازدیدکنندگان به طبقه شیشه ای برج ( Glass Floor ) می روند که کف آن شیشه ایست و می توان از طریق آنجا بر روی شیشه ها ایستاد و به پایین نگریست.

اگر قانع به دیدن ارتفاع از پشت شیشه نیستید و از وضع مالی خوبی برخوردارید، می توانید با خرید بلیط جداگانه به طبقه بالایی رفته و از لبه برج ( EdgeWalk ) منظره اطراف را تماشا نمایید و حتی با کمک کابل هایی از لبه برج آویزان شوید. هزینه این کار حدود 175 دلار است که شامل معلق شدن در هوا، پیاده روی بر لبه برج و فیلم و عکس و گواهی موفقیت در انجام این کار! می شود. لازم به ذکر است حداقل سن برای معلق شدن از لبه برج 13 سال می باشد و باید وزنتان بین 45 الی 135 کیلوگرم باشد.

جالب است بدانید که در شرایط مناسب جوی و در روز روشن شما میتوانید آبشار نیاگارا را نیز از بالای برج تماشا نمایید.

این برج دارای 1760 پله می باشد.

نمایش بیشتر