• ساحل کیلیوس

ساحل کیلیوس

  (kilyos)   

نوشتن نظر


ساحل کیلیوس در بالاترین نقطه تنگه بسفر و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و حدود 35 کیلومتر از مرکز شهر استانبول و 11 کیلومتر از سریر فاصله دارد. ساحل کیلیوس دارای مناطق شنای متعددی است که با توجه به خدماتی که ارائه می دهند ورودیه های متفاوتی نیز دارند و معمولا ورودیه های بالاتر مربوط به سواحلی می شود که در اختیار هتلها و پلاژهای معروف است. کلیه سطح ساحل کیلیوس ماسه ی ریز و دارای شیب ملایمی به داخل دریای سیاه است. در ساحل کیلیوس امکاناتی از قبیل تخت های تاشو و چتر و دوش های ساحلی و رخت کن و دستشویی وجود دارد و رستورانها نیز با طبخ غذاهای دریایی از مشتریان پذیرایی می کنند. مسیر ماشین رو به سمت ساحل کیلیوس از جنگل های بلگراد عبور می کند که بسیار زیباست.

نمایش بیشتر
  • دانستنی های مفید

  • نکات : گر در فصل های گرم به ترکیه سفر کرده اید استفاده از تفریحات آبی این ساحل برایتان جذاب خواهد بود ولی اگر در فصل سرما به ترکیه رفته اید در این ساحل فقط می توانید به دریا خیره شده و رفت و آمد کشتی ها و برخورد امواج با ساحل را نظاره گر باشید!

    برای رفتن به ساحل کیلیوس اگر می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید می بایست ابتدا از طریق اتوبوس ها و مینی بوس هایی که در مناطق مهم شهر مثل میدان تقسیم قرار دارند به منطقه سریر (Sariyer) رفته و از آنجا مجددا با اتوبوس هایی دیگر به کیلیوس بروید.