• قصر پیترهوف

قصر پیترهوف

  (peterhofmuseum)   

نوشتن نظر


بنیان این کاخِ ثبت شده در یونسکو در سال 1710 توسط پتر کبیر گذاشته شد و پس از تقریبا 110 سال در سال 1819 به پایان رسید. این قصر از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است و چندین کاخ را در خود جای داده است که معروف ترین آن کاخ کبیر است که معماری آن برگرفته از کاخ ورسای فرانسه می باشد. از دیگر جذابیت های این قصر وجودتعداد زیادی فواره در محوطه باغ است. در واقع فواره ها و آب نماهایی که در این مکان وجود دارد زیبایی منحصر به فردی به آن بخشیده است. 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به شکل آبشار که از زمان پتر کبیر و با توجه به علاقه او به فواره ساخته شده و همچنان با همان حالت طبیعی کار می کنند.

مساحت کلی این باغ 117 هزار متر مربع می باشد.

این کاخ در 35 کیلومتری سن پیترزبورگ و در ساحل خلیج فنلاند قرار دارد و برای دسترسی به آن هم می توان از مسیر زمینی اقدام کرد و هم از مسیر آبی که قاعدتا مسیر آبی می تواند جذابیت های ویژه خودش را داشته باشد.

به نظر نگارنده اگر فقط یک روز در سن پیترزبورگ بودید و فقط می توانستید یک جا را برای بازدید انتخاب کنید، بدون شک باید قصر پیترهوف انتخاب شما باشد.

برای آشنایی بیشتر با بخش های مختلف این کاخ و زمان و هزینه بازدید از آنها اینجا کلیک نمایید تا به صفحه مربوطه در سایت خودِ کاخ هدایت شوید.

نمایش بیشتر