• دنیای ماجراجویی آی ام جی
 • دنیای ماجراجویی آی ام جی

دنیای ماجراجویی آی ام جی

  (IMG Worlds of Adventure)   

نوشتن نظر


آی ام جی، دنیای ماجراجویی (IMG Worlds of Adventure) یک پارک موضوعی سرپوشیده در امارات متحده‌ی عربی و شهر دبی است. این مجموعه‌ی تفریحی اولین مجموعه‌ی تفریحی بسیار بزرگ و موضوعی در دبی است. این پارک به چهار قسمت تقسیم می‌شود. دو قسمت از این چهار بخش  موضوعی به دو برند مشهور دنیای سرگرمی یعنی کارتون نتورک (Cartoon Network)  و مارول (Marvel) اختصاص دارند.

بولوار آی ام جی و دره‌ی گمشده‌ی دایناسورها دو بخش دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند که مفاهیم اصلی آنها  توسط گروه آی ام جی ساخته و طراحی شده است.

شهربازی IMG وسعتی معادل ۱۴۰ هزار مترمربع دارد. دنیای ماجراجویی IMG در طول روز می‌تواند از ۲۰ هزار گردشگر، میزبانی کند؛ مجموعه‌ی بزرگی که هزاران جاذبه‌ی تفریحی از جمله انواع ترن هوایی و وسایل تفریحی هیجان‌انگیز با موضوع کاراکترهای کارتون نتورک و ابر قهرمان‌های مارول و دایناسورهای متحرک  دارد.

مجموعه‌ی سینمایی با ۱۲ پرده، رستوران‌ها و فروشگاه‌های کوچک و  بزرگ بخش دیگری از این مجموعه‌ی تفریحی هستند که همه‌ی اعضای خانواده را  سرگرم می‌کنند.

شهربازی آی ام جی در منطقه‌ی تجاری، تفریحی و مسکونی شهر عربی در مسیر شیخ محمد بن زاید قرار دارد.


بخش‌های موضوعی پارک IMG

بخش کارتون نتورک

این قسمت یکی از چهار بخش موضوعی پارک است که  بر اساس شخصیت‌های کارتونی کارتون نتورک طراحی شده است. در این مجموعه  اولین سینمای ۵ بعدی دنیا با نام بن‌تن و بزرگترین فروشگاه بن‌تن دنیا واقع  شده است. انواع رستوران، تعدادی فروشگاه و نمایش‌های زنده از دیگر تفریحات  این بخش از پارک هستند.

بخش مارول

یکی دیگر از بخش‌های  موضوعی پارک، بخش مارول است که بر اساس کاراکترهای محبوب مارول طراحی و  ساخته شده است. در این بخش از تفریحاتی جذاب با محوریت شخصیت‌هایی چون  هالک، اسپایدر من، ثور و... لذت می‌برید. در این قسمت از پارک هم  رستوران‌ها و فروشگاه‌های موضوعی وجود دارد.

ماجراجویی دایناسوری در دره‌ی گمشده (Lost Valley-Dinosaur Adventure)

این بخش که مالکیت معنوی آن در اختیار شرکت آی ام جی است دارای رولر کوسترها و دایناسورهای متحرک است و رستوران و فروشگاه هم دارد.

بولوار آی ام جی

چهارمین بخش از پارک جایی برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان و راهنمایی  آنها برای ادامه‌ی ماجواجویی در بخش‌های دیگر پارک است. در این قسمت، بخشی  به عنوان هتل تسخیر شده وجود دارد. فروشگاه و رستوران، از دیگر بخش‌های این  قسمت از پارک را تشکیل می‌دهند.

نمایش بیشتر
 • امکانات

 • رستوران  فروشگاه  جای پارک 
 • اطلاعات ضروری

 • یکشنبه تا چهارشنبه : 11 صبح تا 9 شب
 • پنج شنبه تا شنبه : 11 صبح تا 10 شب
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  * این مجموعه در مسیر شیخ محمد بن زاید در کنار دهکده‌ی جهانی در قلب دبی قرار دارد.

  * دنیای ماجراجویی آی ام جی، ایستگاه مستقیم مترو ندارد اما با استفاده از  تاکسی می‌توانید از ایستگاه‌های متروی زیر خود را به این مجموعه برسانید:

  • دبی مال در حدود ۲۵ کیلومتری
  • مرکز خرید امارات در حدود ۳۰ کیلومتری

  * مجموعه دارای پارکینگ رایگان می باشد.

  * مرکز کمک‌های اولیه ای در بخش دره‌ی گمشده قرار دارد.