• کوهسنگی

کوهسنگی

  (Rocky Mountain)   
  میدان تقی آباد - انتهای خیابان کوهسنگی

نوشتن نظر


این پارک با وسعت 30 هکتاری اش در جنوب شهر مشهد قرار دارد و از قدیم الایام تفرجگاهی برای اهالی مشهد بوده است که تا سال 1310 به صورت منطقه ای ییلاقی و طبیعی با باغ های سرسبز و رودخانه های فراوان مورد استفاده قرار می گرفته است و از سال 1318 و به مرور با حصار کشی در اطراف آن و ایجاد برخی امکانات مصنوعی مثل استخر و نصب مجسمه های سنگی از حالت طبیعی خود خارج و پس از پارک ملت به دومین پارک بزرگ مشهد تبدیل شده است.

این پارک زیبا یکی از شلوغ ترین مناطق توریستی مشهد است و معمولا پس از حرم امام رضا و آرامگاه فردوسی جزو پر بازدیدترین منطقه های گردشگری در شهر مشهد می باشد. در این پارک دو کوه کم ارتفاع سنگی قرار دارد که برای حضور گردشگران زیباسازی شده اند. از ارتفاعات کوه سنگی چشم انداز زیبایی از شهر مشهد و حرم امام رضا(ع) دیده می شود.

بر فراز کوه های این مجموعه گردشگری مزار شهدا نیز قرار دارد.

بنابر روایات معتبر اسلامی، کوهسنگی همان مکانی است که حضرت رضا(ع) در جریان هجرت تاریخی - سیاسی خود از مدینه به مرو وقتی به این مکان رسیدند به کوه تکیه نموده و فرمودند: خداوند به آن برکت دهد.

لازم به ذکر است که این پارک در حال توسعه می باشد و بنا دارند تا وسعت آن را به 100 هکتار برسانند و امکانات بیشتری از قبیل باغ پرندگان و دریاچه مصنوعی و ... نیز به آن اضافه کنند.

شما می توانید در هر زمان از شبانه روز از این پارک بازدید نمایید.

نمایش بیشتر
  • امکانات

  • رستوران  فروشگاه 
مکانهای پیشنهادی
رستوران
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه گردشگری
جاذبه طبیعت گردی
مجتمع تجاری
غذای محلی
مناسبت ها
هتل ها
هتل های آپارتمانی