• سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی

  (Land Water Wave)   
  مشهد - بزرگراه امام علی(ع) - بلوار اندیشه - نبش اندیشه 83
  051-36008

نوشتن نظر


ین مجموعه دارای بیش از 20 سرسره شامل سرسره های موج، سرسره های سرعتی و آهسته، سرسره تویستر و چرخشی، سرسره های مخصوص کودکان و نوجوانان ، سرسره جدید 4 نفره تیوپی ترنادو، سرسره جدید سوپر لوپ، چاله فضائی، رودخانه های آرام و خروشان، استخر موج با قابلیت تولید 24 نوع موج، سونای خشک و سونای بخار، جکوزی، حوضچه آب سرد، حمام ترکی و سایر وسایل و امکانات تفریحی می باشد.

از دیگر امکانات این مجموعه می توان به فست فود، کافی شاپ، غرفه آب میوه، فروشگاه لوازم ورزشی و ... اشاره کرد.

معرفی برخی از جاذبه های این مجموعه

سرسره سوپر لوپ (Super Loop):

هیجانی وصف ناپذیر را با استثنایی ترین سرسره روز دنیا تجربه کنید ، سرسره سوپر لوپ سرسره ای منحصر به فرد بوده که با هیچ وسیله سرگرمی دیگری قابل مقایسه نیست . تجربه استفاده از این سرسره با قرارگیری در کابینی زیبا و وهم انگیز آغاز خواهد شد . پس از استقرار درون این کابین ضربان قلب به همراه شمارش معکوس آغاز و پس از اتمام شمارش به ناگاه دریچه زیرین محفظه باز شده و استفاده کننده با سرعتی برابر با 11 متر بر ثانیه سقوطی آزاد را به درون مسیر سرسره تجربه خواهد کرد . کابین ورودی این سرسره در ارتفاع 14 متری قرار داشته و حدود 7 متر از مسیر سرسره به صورت سقوط آزاد می باشد.

سرسره تورنادو (Tornado):

آنچه به عنوان حلقه گمشده همواره در پارک های آبی وجود داشته , تجربه سواری بر یک سرسره به صورت گروهی بوده , لذا تولید و ساخت سرسره تورنادو به عنوان شاهکار صنعت سرسره سازی در دنیا که جایزه بهترین سرسره سال را نیز به خود اختصاص داده ، این خلا را پر کرده. پارک آبی سرزمین موج های آبی نیز با توجه به این نیاز سنجی اقدام به خرید ، نصب و راه اندازی این سرسره از کشور کانادا کرده است ، تا همچنان به مانند گذشته رضایمندی مشتریان را در درجه اول کاری خود قرار دهد . با نصب این سرسره هم اکنون استفاده کنندگان از پارک آبی به صورت گروه های 4 نفره امکان لذت سواری بر سرسره ای با بالاترین استاندارد های روز دنیا را خواهند داشت . شروع سرسره از ارتفاع 12 متری بر روی تیوپی 4 نفره آغاز و پس از طی مسیر در تونلی تاریک و پر پیچ و خم به قیفی عظیم منتهی و پس از عبور تیوپ از میان تلاطم آب های درون قیف به حوضچه ای پر از آب در منتهی الیه سرسره ختم می شود ، و هیجانی زاید الوصف را بهمراه می آورد .

چاله فضایی (Space holes):

چاله فضایی یکی از جذاب ترین سرسره ها در سرزمین موج های آبی می باشد که هیجانی وصف ناپذیر و طرفداران فراوانی دارد.شما می توانید سرعت گردش و چرخش در فضا را تجربه کنید. چاله فضایی: نام چاله فضایی برای اکثر ما آشناست؛ در داستان های فضایی آمده است که چاله فضایی جای است که اجرام به داخل آن کشیده شده و توسط چاله بلعیده می شوند! از ارتفاع 10متری وارد مسیر 31 متری چاله فضایی که لوله ای به قطر داخلی 1متر است می شوید. بیشتر از 5 ثانیه طول نمی کشد که به داخل فضایی مخروطی به قطر بیشینه 10 متر هدایت می شوید. بعد از چند دور چرخیدن در این چاله به یکباره از قسمت انتهایی مخروط به داخل استخر سقوط می کنید. تمام این مراحل در مدت زمانی در حدود 15 ثانیه به طول خواهد انجامید. این بخش جذاب در قسمت شمال غربی مجموعه پارک آبی سر زمین موج های آبی قرار دارد.

مجموعه آکوآپلی (Aqua Play):
مجموعه بازی آکوآپلی مجموعه ای بی نظیر و مفرح است که مطمئنا استفاده کنندگان از پارک های آبی به دنبال چنین جاذبه ای هستند. این مجموعه با دارا بودن بخش ها و بازیهای گوناگون و متنوع برای سنین مختلف این امکان را فراهم آورده تا تمامی اعضا یک خانواده در کنار هم از لذت بازیهای آبی برخوردار گردند. رنگها و تصاویر و مجسمه های به کار رفته در این مجموعه به گونه ای طراحی شده اند که در بد ورود به پارک آبی چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکنند و ومطمئنا بیننده را ترغیب میکنند تا به عنوان اولین گزینه جهت استفاده به این مجموعه مراجعه کند. بهترین و جالبترین بخش این مجموعه سطل بزرگ آبی است که در بالاترین نقطه این مجموعه قرار گرفته و در فواصل زمانی معین تمامی حجم آب داخل آن بر روی افرادی که در زیر آن قرار میگیرند تخلیه شده و حسی سرشار از شادی و شعف به استفاده کنندگان میدهد.

رودخانه آرام و خروشان:

صبر کنید! اینقدر سریع تیوبتان را رها نکنید. هنوز هم می توانید از آن سواری بگیرید. به یکی از ورودی های رودخانه سری بزنید؛ قطعاً بی اختیار تیوب را به آب انداخته و خود را به دست امواج خواهید سپرد. رودخانه آرام با طول 220 متر به عرض 5/3 متر و عمق 1/1 متر یادآور آرامش رودخانه های آرام و لذت سفر 220 متری روی آب است اما در انتهای این مسافرت آرام گذر از امواج خروشان رودخانه خروشان را تجربه خواهید کرد؛ سرعت آب به یکباره به بیش از سه برابر افزایش می یابد و خروش آب صحنه رودخانه های خروشان می سی سی پی را تداعی می کند. توصیف بیشتر این تونل با آبشارهای خنک و صخره های زیبا در برابر تجربه گذر از این تونل کاری بی حاصل جلوه می کند. صحنه ریزش آب آبشارهای تعبیه شده در مسیر رودخانه به داخل آن و گذر تیوب ها به همراه سوارانشان از زیر آنها فراموش نشدنی است.

استخر موج:

کمتر کسی است که خاطره آرامش ساحل دریا، صدای امواج، احساس نشاط حاصل از موج سواری و همنوایی با امواج را به خاطر نداشته باشد. تجدید این خاطره و تجربه ساحل دریا برای آنانکه از این لذت بی بهره بوده اند خیلی دور از ذهن به نظر نمی آید؛ آنچه در ابتدای ورود به پارک توجه تان را به خود جلب می کند امواج خروشان در ساحلی به طول 40 متر است که شما را به خود می خواند. استخر موج شبیه سازی کاملی از ساحل دریاست با این تفاوت که دیگر طوفان خشمگین و موجهای سهمگین دریا سلامت شما را تهدید نمی کند. غریق نجات های مجرب در هر لحظه مراقب شما و فرزندانتان هستند تا در صورت بروز حادثه به سرعت اقدام کنند. درنگ جایز نیست؛ تیوبتان را بردارید و بر امواج خروشان این استخر لحظات به یادماندنی را تجربه کنید. استخر موج قابلیت تولید 24 نوع موج تا ارتفاع 5/1 متر را دارد، نمایش قدرت تکنولوژی همگام با تجارب دوست داشتنی بشری! قابل ذکر است که از دیدن منظره آبشارهای زیبای این استخر که تلفیقی از هنر معماری و نورپردازی مدرن است نمی توان اجتناب نمود.

سرسره های آهسته:

در قسمت شمال غربی مجموعه منطقه ای نسبتاً وسیع با سرسره های رنگارنگ به هم پیچیده، به مانند مارهای خوش خط و خال در هم پیچیده، به سرعت نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اینها همان سرسره های آهسته هستند: سرسره تیوب سواری: از ارتفاع 7 متری مسیری 68 متری را در آب به همراه یه تیوب آغاز می کنید. در ابتدای این مسافرت کوتاه روی آب ممکن است به نظر بیاید 68 متر مسیر کوتاه و 7 متر ارتفاع کمی است ولی پس از گذشت 15 ثانیه و در لحظه ورود به استخر فرودی این سرسره به همراه تیوبتان، مسلماً بر این اعتقاد باقی نخواهید بود. سرسره تک نفره: اندکی پیشتر می رویم، در طبقه ای بالاتر سرسره دیگری از این دسته در انتظار شماست. با این تفاوت که طول مسیر به 81 و ارتفاع به 10 متر رسیده است. به علاوه دیگر تیوب هم به همراه ندارید! بیان لذت پرتاب شدن در استخر آب پس از طی مسیر 80 متری و ظرف مدتی کمتر از 20 ثانیه اندکی سخت به نظر می رسد ولی با یکبار تجربه حتما آن را با تمام وجود احساس خواهید کرد. حفره سیاه: گام را از این هم فراتر مینهیم؛ مسیر 67 متری را درون یک حفره سیاه به قطر 2/1 متر آغاز می کنید. این اول راه است چرا که رسیدن به استخر فرودی از ارتفاع 8 متری درون یک لوله سیاه کار چندان کوچکی نیست. Black Hole چاله سیاهی است که رابط 15 ثانیه ای طبقه اول با استخر فرودی است. اندک اندک هیجان بیشتر رخ نمون می گردد؛ اینبار طول مسیر 31 متر است اما... . چاله فضایی: نام چاله فضایی برای اکثر ما آشناست؛ در داستان های فضایی آمده است که چاله فضایی جاییست که اجرام به داخل آن کشیده شده و توسط چاله بلعیده می شوند! از ارتفاع 10متری وارد مسیر 31 متری چاله فضایی که لوله ای به قطر داخلی 1متر است می شوید. بیشتر از 5 ثانیه طول نمی کشد که به داخل فضایی مخروطی به قطر بیشینه 10 متر هدایت می شوید. بعد از چند دور چرخیدن در این چاله به یکباره از قسمت انتهایی مخروط به داخل استخر فرودی این چاله سقوط می کنید. تمام این مراحل در مدت زمانی در حدود 15 ثانیه به طول خواهد انجامید و این بار هم هیجان از حد توصیف خارج است. آنچه در این بند آمد توصیفی ناقص از آنچه در خلال استفاده از این سری سرسره ها ممکن است اتفاق بیفتد، بود. اما همانگونه که از اسم این سری بر می آید، سرسره ها جزو دسته سرسره های آهسته طبقه بندی می شوند! بی گمان در بخش بعدی با سرسره های هیجان انگیزتر روبرو خواهید شد.

سرسره های سرعتی:

اینجا نقطه تلاقی هیجان و لذت است.به شمایی که قلب ضعیفی دارید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم به این سمت پارک نگاه کنید. مجموعه سرسره های سرعتی با ظاهری آرام ولی باطنی طوفانی، در قسمت شمال شرقی مجتمع تعبیه شده اند. این سری سرسره ها همانطور که از نامشان پیداست از ارتفاع بالایی نسبت به دیگر سرسره ها برخوردارند و این خود باعث می شود تا سرعت فرود در آب نسبت به سرسره های سری آهسته افزایش چشمگیری پیدا کند که این سرعت بیشتر پیامدی چون هیجان بیشتر را به دنبال خواهد داشت. به عقیده برخی،یکی از جذاب ترین قسمت های مجموعه همین سرسره های سرعتی هستند: سرسره انتهاری: ظاهر این سرسره قابل توصیف نیست سرسره ای به ظاهر صاف ولی دارای گردنه های هیجان انگیز. دیدن و تجربه سرخوردن از آن خود گویای همه مسائل است فقط به تشریح خصوصیات این سرسره اکتفا می کنیم. طول سرسره بیش از 47.5 متر و ارتفاع آن 11 متر است. برای استفاده از این سرسره نیاز به استفاده از تیوب ندارید. عمق استخر فرودی این سرسره 1 متر و 30 سانتیمتر و زمان پایین آمدن از آن 7 ثانیه است. سرسره سقوط آزاد: همانطور که از اسم این سرسره پیداست، سرسره چیزی شبیه به سقوط آزاد است. در هنگام سر خوردن از این سرسره اگر احساس کردید درحال سقوط آزاد هستید زیاد تعجب نکنید. شیب زیاد این سرسره و ارتفاع بالای آن عملاً این احساس را به ناظرین هم تلقین می کند که فردی که در حال سرخوردن است عملاً در حال پرواز است چه برسد به آنکه در حال سر خوردن است! ارتفاع ورودی این سرسره از سطح زمین 11 متر و طول سرسره در حدود 47 متر است.مدت زمان فرود از این سرسره 7 ثانیه بوده و برای سر خوردن نیاز به تیوب نخواهید داشت همچنین روباز بودن آن این اجازه را به شما می دهد تا علاوه بر احساس پرواز کردن، شاهد مناظر زیبایی از پارک در هنگام سر خوردن باشید. شرح لذت فرود در استخر فرودی این سرسره را به عهده اشخاصی که از آن سر خورده اند می گذاریم چرا که تنها این افراد می توانند بهترین توصیف را از این سرسره بنمایند. سرسره های پیچشی: در آخرین نقطه شمال شرقی مجموعه دو سرسره به سبک مارهایی که به دور هم می پیچند و صحنه نزاع را در ذهن انسان تداعی می کند به چشم می خورد. این صحنه تا حدی هم انسان را به یاد لوله های پیچ در پیچ وسایل آزمایشگاهی می اندازد! آیا تا کنون در دستگاه تقطیر بوده اید؟! اگر نبوده اید سری به این سرسره های بزنید. البته این سرسره برای رقابت هم مناسب به نظر می رسد و شاید هم مناسب تر از سرسره چندتایی باشد زیرا سرسره سواران نمی توانند یکدیگر را از داخل این لوله های پیچ در پیچ ببینند. ورودی این سرسره هم در ارتفاع 8.5 متری از زمین واقع شده و طول آن کمی بیشتر از 47 متر است. متوسط زمان فرود از این سرسره 10 ثانیه بوده و عمق استخر فرودی 1.30 متر است.

سرسره تاپسی (Topsy Turvy):

سرسره تاپسی برنده بهترین سرسره آبی سال 2010 از طرف انجمن پارک های آبی، سرسره ای منحصر به فرد بوده که تجربه استفاده از آن هیچ زمان از ذهن و خاطرشما نخواهد رفت.این سرسره متشکل از دو بخش تونل و قیف بوده که هماهنگی بین این اجزا لذت استفاده از آن را دوچندان میکند. قیف ها ی این سرسره به گونه ای طراحی شد ه اند که پیش از ورود تیوپ به دهانه تونل و ادامه مسیر با تکانهایی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی هیجان و لذتی خاص را برای استفاده کنندگان به همراه می آورند.

استخر شنا:

برخی از ما محیط آبی را همیشه همراه شنا تصور می کنیم و شنا کردن را جزء لاینفکی از محیط های آبی می دانیم. در این مورد هم گروه مهندسین بیکار ننشسته اند و بر پایه دانش و تجربه، استخر شنایی جهت بزرگسالان در نقطه جنوبی مجموعه در نظر گرفته اند. این استخر علاوه بر امکان شنا دارای مناظر زیبا در اطراف آن است که از جمله آنها می توان به آبشار ها و صخره های آن اشاره کرد.

سرسره موج:
شاید اولین چیزی که در پارک توجه همه را به خود جلب می کند غول زردوقرمز رنگی به نام سرسره موج است که با اقتدار تام در شمالی ترین نقطه پارک و بالای استخر موج قراردارد. در نگاه اول ممکن است این سرسره به نظر شبیه به مکان های اسکیت سواری یا استفاده از اسنوبرد به نظر بیاید ولی یقیناً پس از اندکی دقت پی به ماهیت واقعی این سرسره خواهید برد. تمثیل و نمونه ای نمی توان برای معرفی این سرسره آورد. تنها راهی که به نظر می رسد می تواند این سرسره را معرفی کند استفاده از آن است. سرسره ای با ارتفاعی معادل 8.5 متر به نوعی شبیه به کشتی های دزدان دریایی که سواری در آن را در هیچ کجای دیگر نمی توانید تجربه کنید حالتی شبیه به حرکت آونگ را می توانید در هنگام استفاده از این سرسره امتحان کنید.

منبع : سایت مجموعه سرزمین موج های آبی

نمایش بیشتر
 • امکانات

 • جای پارک  رستوران 
مکانهای پیشنهادی
رستوران
جاذبه مذهبی
موزه
جاذبه تفریحی
جاذبه طبیعت گردی
مجتمع تجاری
غذای محلی
مناسبت ها
هتل ها
هتل های آپارتمانی
 • دانستنی های مفید

 • نکات :

  پذیرش آقایان
  روزهای فرد و جمعه

  پذیرش خانم ها
  روزهای زوج